SBBBS - South Bohemian Big Band Symphonic

přidáno: 14. 12. 2014 5:15, autor: David Pribyl   [ aktualizováno 14. 1. 2015 10:53 ]

Jihočeský univerzitní orchestr  - symfonický big band - je symfonickým tělesem, které vzniklo v roce 2010 na Katedře hudební výchovy Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích jako klasický symfonický orchestr.

Za svou krátkou existenci orchestr úspěšně odehrál řadu samostatných koncertů a vystoupení k různým slavnostním příležitostem, na nichž se představili i četní sólisté především té nejmladší generace.

V Jihočeském univerzitním orchestru působí studenti  pedagogové a přátelé Jihočeské univerzity. Repertoár obsahuje jak klasickou hudbu, tak hudbu filmovou, swingovou, taneční a populární.

Složením svých hráčů se orchestr postupně profiloval do formace symfonického big bandu a svého jména SBBBS = South Bohemian Big Band Symphonic, což je v současné době unikátní a žánrově jedinečné těleso na jihu Čech.  Orchestr můžete sledovat i na face booku : Jihočeský univerzitní orchestr a Big Band.

Orchestr pravidelně zkouší každý čtvrtek 17:45 – 20:30 v nové aule Pedagogické fakulty Katedry Hudební výchovy Dukelská 9, 37001 České Budějovice – jste vítáni.
Comments